TEAM MARY 5K RUN
5K RUN
Overall Finish List
September 08, 2019
DMC TIMING, LLC.
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Michael Kessler Republic OH 145 37 M 1 Top Fin 20:23.1 6:35/M
2 Patrick Huskey Port Clinton OH 160 15 M 1/3 15-19 20:42.3 6:41/M
3 Kerry Fial Port Clinton OH 44 28 F 1 Top Fin 21:02.3 6:47/M
4 Nichole Wiechman Fremont OH 158 38 F 1/8 35-39 21:24.6 6:54/M
5 Ryan Wiechman Fremont OH 159 41 M 1/3 40-44 22:07.8 7:08/M
6 Evan Bolander Toledo OH 136 35 M 1/4 35-39 22:22.5 7:13/M
7 Kacie Geretz Samdusky OH 50 26 F 1/9 25-29 22:30.8 7:15/M
8 Wade Nilson 80 43 M 2/3 40-44 23:02.0 7:26/M
9 John Snodgrass Fremont OH 138 52 M 1/5 50-54 23:37.3 7:37/M
10 Becky Simpson Port Clinton OH 110 40 F 1/5 40-44 23:58.7 7:44/M
11 Scott Snodgrass Fremont OH 137 25 M 1/2 25-29 24:38.6 7:57/M
12 Nicholas Clemmer 22 32 M 1/2 30-34 24:55.1 8:02/M
13 John Cover Hilliard OH 27 48 M 1/3 45-49 25:00.5 8:04/M
14 Lisa Chura Port Clinton OH 18 55 F 1/4 55-59 25:39.8 8:16/M
15 Charles Rohtert Jr. 92 38 M 2/4 35-39 25:42.1 8:17/M
16 Kollin Nilson 82 11 M 1/4 11-14 26:32.6 8:34/M
17 Abby Abernathy 1 37 F 2/8 35-39 26:33.7 8:34/M
18 Michelle Bodie Port Clinton OH 13 44 F 2/5 40-44 26:34.7 8:34/M
19 Krista Hernandez Clyde OH 55 34 F 1/4 30-34 26:41.0 8:36/M
20 Ryan Evarts 43 28 M 2/2 25-29 27:24.1 8:50/M
21 Mary Hillenbrand WESTLAKE OH 56 48 F 1/10 45-49 27:52.4 8:59/M
22 Kooper Nilson 81 11 M 2/4 11-14 28:41.6 9:15/M
23 Karen Pace Brecksville OH 85 56 F 2/4 55-59 28:42.8 9:15/M
24 Mark Pace Brecksville OH 86 56 M 1/4 55-59 28:44.4 9:16/M
25 Rebekah Witkowski Oak Harbor OH 123 32 F 2/4 30-34 28:49.2 9:18/M
26 Kate Lovitt 129 12 F 1/3 11-14 28:52.2 9:19/M
27 Danielle Franck 47 26 F 2/9 25-29 29:10.5 9:25/M
28 Stephanie Kreilick Fremont OH 161 48 F 2/10 45-49 30:26.5 9:49/M
29 David Belden 6 62 M 1/4 60-64 31:46.3 10:15/M
30 Tara Nilson 79 42 F 3/5 40-44 31:53.5 10:17/M
31 Melanie Ray 90 40 F 4/5 40-44 31:54.3 10:17/M
32 Abigail Zelms Marblehead OH 149 17 F 1/2 15-19 32:03.7 10:20/M
33 Jennifer Zelms Marblehead OH 150 47 F 3/10 45-49 32:05.0 10:21/M
34 Max Lucas Port Clinton OH 69 14 M 3/4 11-14 32:26.6 10:28/M
35 Rick Rowe Clyde OH 94 56 M 2/4 55-59 32:29.6 10:29/M
36 Heather Rakestran Brecksville OH 146 40 F 5/5 40-44 32:49.9 10:35/M
37 Kim Go 51 50 F 1/11 50-54 33:04.4 10:40/M
38 Scott Smith Fremont OH 113 61 M 2/4 60-64 33:39.4 10:51/M
39 Evan Lovitt Port Clinton OH 153 9 M 1/2 1-10 33:41.7 10:52/M
40 Ashley Wentz 118 35 F 3/8 35-39 34:03.0 10:59/M
41 Cindy Jones 57 46 F 4/10 45-49 34:16.9 11:03/M
42 Elliott Bassett 4 30 M 2/2 30-34 34:40.5 11:11/M
43 Amanda Moore 74 34 F 3/4 30-34 35:11.1 11:21/M
44 Amy Deel Green Springs OH 34 47 F 5/10 45-49 35:36.9 11:29/M
45 Kelly Gardner Avon OH 162 52 F 2/11 50-54 35:50.0 11:34/M
46 Erin Lucas Port Clinton OH 67 45 F 6/10 45-49 35:58.2 11:36/M
47 Samantha Morrical 76 28 F 3/9 25-29 35:59.5 11:36/M
48 Addilyn Morrical 77 4 F 1/5 1-10 36:20.8 11:43/M
49 Axten Morrical 78 2 M 2/2 1-10 36:57.5 11:55/M
50 Kerri Scott Columbus OH 169 48 F 7/10 45-49 39:04.5 12:36/M
51 Reagan Benner 9 4 F 2/5 1-10 39:19.6 12:41/M
52 Erin Benner 8 36 F 4/8 35-39 39:20.4 12:41/M
53 Seth Benner 7 48 M 2/3 45-49 39:23.9 12:42/M
54 Fulton Krupp 63 11 M 4/4 11-14 40:38.6 13:06/M
55 Addison Siebenaller 108 12 F 2/3 11-14 40:39.5 13:07/M
56 BRYNN SENDELBAD 9999 12 F 3/3 11-14 40:51.4 13:11/M
57 Lorrain Croy Oak Harbor OH 30 51 F 3/11 50-54 41:44.2 13:28/M
58 Amanda Conn 26 49 F 8/10 45-49 42:46.6 13:48/M
59 Allyson Croy 29 22 F 1/2 20-24 43:01.6 13:53/M
60 Brenda Boehm Port Clinton OH 139 53 F 4/11 50-54 43:17.4 13:58/M
61 Anna Piacentino Port Clinton OH 141 52 F 5/11 50-54 43:26.6 14:01/M
62 Barb Ayers Port Clinton OH 144 50 F 6/11 50-54 43:27.9 14:01/M
63 Jillyan Croy 33 10 F 3/5 1-10 43:49.2 14:08/M
64 Kelly Croy 31 50 M 2/5 50-54 44:39.6 14:24/M
65 Hannah Genzman Oak Harbor OH 156 18 F 2/2 15-19 45:44.2 14:45/M
66 Annah Clemmer 23 10 F 4/5 1-10 45:55.6 14:49/M
67 Erin Clemmer 21 32 F 4/4 30-34 45:56.5 14:49/M
68 Benjamin Lucas 68 16 M 2/3 15-19 47:50.7 15:26/M
69 Emery Siebenaller 109 8 F 5/5 1-10 48:15.8 15:34/M
70 Ann Wente Lambertville MI 117 63 F 1/9 60-64 48:48.1 15:45/M
71 Karen Zarrelli 126 58 F 3/4 55-59 49:12.1 15:52/M
72 Heather Reau 91 29 F 4/9 25-29 49:29.5 15:58/M
73 Thomas Siebenaller 106 38 M 3/4 35-39 49:29.5 15:58/M
74 Heather Siebenaller 107 38 F 5/8 35-39 49:30.8 15:58/M
75 Jeff Williams 121 36 M 4/4 35-39 49:35.4 16:00/M
76 Alexandria Williams 122 36 F 6/8 35-39 49:41.4 16:02/M
77 Monica Genzman Oak Harbor OH 157 46 F 9/10 45-49 49:49.6 16:04/M
78 Diane Belden Port Clinton OH 5 60 F 2/9 60-64 49:55.1 16:06/M
79 Michelle Hammond 54 52 F 7/11 50-54 50:33.1 16:18/M
80 DeAnna Kinney Port Clinton OH 143 52 F 8/11 50-54 51:51.5 16:44/M
81 Steve Boehm Port Clinton OH 140 53 M 3/5 50-54 51:52.9 16:44/M
82 Steve Kinney Port Clinton OH 142 52 M 4/5 50-54 51:54.1 16:45/M
83 Laura Courtright Port Clinton OH 165 29 F 5/9 25-29 51:57.1 16:45/M
84 Heather DeHaas Marblehead OH 154 25 F 6/9 25-29 52:01.7 16:47/M
85 April Ross 93 38 F 7/8 35-39 52:02.5 16:47/M
86 Kellie Bulger 16 48 F 10/10 45-49 53:11.5 17:09/M
87 Amy Mizener 71 39 F 8/8 35-39 53:15.2 17:11/M
88 Tanya Blatt 12 64 F 3/9 60-64 53:40.0 17:19/M
89 Aronell Bulger 17 44 M 3/3 40-44 53:40.0 17:19/M
90 Brittney Sgro 130 27 F 7/9 25-29 54:27.5 17:34/M
91 Mary Kate Patten 127 53 F 9/11 50-54 54:44.1 17:39/M
92 Joe Stadnicar 128 55 M 3/4 55-59 54:45.5 17:40/M
93 Lynda Ciero 20 53 F 10/11 50-54 55:25.8 17:53/M
94 Tony Ciero 19 56 M 4/4 55-59 55:29.2 17:54/M
95 Karen Konko 58 69 F 1/3 65-69 55:30.5 17:54/M
96 Miriam Forquer 46 60 F 4/9 60-64 55:37.7 17:56/M
97 Linda Short 104 65 F 2/3 65-69 55:39.5 17:57/M
98 JEAN WHITE 119 64 F 5/9 60-64 56:05.7 18:05/M
99 Jane White 120 73 F 1/3 70-74 56:07.4 18:06/M
100 JOE BRENNER 9998 0 M 1/1 0- 0 56:50.3 18:20/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Dave Moore Port Clinton OH 168 62 M 3/4 60-64 56:51.4 18:20/M
102 Bill Forquer 45 61 M 4/4 60-64 56:57.1 18:22/M
103 Mike Radigan Port Clinton OH 89 71 M 1/1 70-74 56:59.1 18:23/M
104 James Gillig 152 75 M 1/3 75-99 57:00.7 18:23/M
105 Lee Short 105 69 M 1/1 65-69 57:01.7 18:24/M
106 Ann Marie Radigan Port Clinton OH 88 69 F 3/3 65-69 57:05.2 18:25/M
107 Sue Antonyzyn 3 71 F 2/3 70-74 57:06.2 18:25/M
108 Andrea Weldon Port Clinton OH 164 50 F 11/11 50-54 57:15.9 18:28/M
109 Tom Weldon Port Clinton OH 163 51 M 5/5 50-54 57:26.0 18:32/M
110 Sue Piacentino Port Clinton OH 87 55 F 4/4 55-59 58:55.9 19:00/M
111 Ruth Sadowsky 135 61 F 6/9 60-64 59:22.5 19:09/M
112 Lori Gross 52 61 F 7/9 60-64 59:22.5 19:09/M
113 Andrew Zelms Marblehead OH 148 15 M 3/3 15-19 1:00:53.3 19:38/M
114 Diane Owens 84 63 F 8/9 60-64 1:01:48.5 19:56/M
115 Roxanne Schnabel 98 62 F 9/9 60-64 1:01:50.1 19:57/M
116 Jerry Zacharyasz 124 77 M 2/3 75-99 1:02:06.9 20:02/M
117 Taylor Zelms Marblehead OH 151 21 F 2/2 20-24 1:02:59.2 20:19/M
118 Michael Zelms Marblehead OH 147 49 M 3/3 45-49 1:03:01.0 20:20/M
119 Emily Logan 65 28 F 8/9 25-29 1:04:58.1 20:57/M
120 Erika Kunath Cleveland OH 166 27 F 9/9 25-29 1:06:59.9 21:36/M
121 Dave Sgro Westlake OH 131 77 M 3/3 75-99 1:07:01.4 21:37/M
122 Louise Sgro Westlake OH 132 72 F 3/3 70-74 1:07:03.1 21:38/M